До  2017 року всі іноземці могли отримати вищу освіту в Фінляндії абсолютно безкоштовно. Обов'язковою платою був символічний внесок близько 80 євро на рік. З осені 2017 українці та інші громадяни з країн, що не входять до складу ЄС, з програмою навчання англійською мовою, змушені платити за навчання не менше 1500 євро на рік. Благо фінська влада обіцяє ввести додаткові стипендії для цієї категорії студентів.

 

Навіть при відсутності плати за навчання необхідно дуже серйозно поставитися до фінансування свого життя у Фінляндії. Офіційно фінська влада вимагає від іноземних студентів наявність мінімальної суми в 560 євро в місяць.

 

Але практика показує, що оптимальна цифра для середньостатистичного студента з-за кордону близько 1000 євро на місяць. Для особливо економних 800-900 євро. Жити у Фінляндії недешево. Залежно від міста і умов вартість оренди студентського житла у Фінляндії обійдеться близько 200-350 євро на місяць. Підібрати підходящий варіант потрібно заздалегідь, до початку навчального року.     

 

На сайті фінської організації SOA є список всіх установ з надання житла для студентів. Оренда житлової площі в приватному порядку обійдеться не менше 600 євро. Обов'язковою статтею витрат є медичне страхування, без цього неможливо отримати посвідку на проживання у Фінляндії. Вартість в районі 300 євро в рік.